Světlušky - Myšky


Termín schůzek:středa 16:00-17:30

Vedoucí:

Kája Hlavicová (Kádinka)

Kristína Pastrnková (Bob)

Seznam světlušek:
Burdová Markétka
Chvatíková Blanička
Kovářová Barunka
Kubieńová Teresa Anna
Lakatošová Anička
Macková Erička
Mrázková Natálka
Pajdlová Markétka
Pajdlová Terezka
Pastrnková Barunka
Rolincová Danielka
Spáčilová Adélka
Staňková Zuzanka
Tichánková Ivanka
Vlčková Verunka

22.9.2010 1.schůzka

První schůzka SVĚTLUŠEK MYŠEK se konala ve středu 22.9.2010 v 16:00hod. Sešli jsme se v hojném počtu šesti již nám „starými známými“ světluškami plus k nám přišly čtyři nové holčiny, a to: Markétka Burdová, dvojčata Markétka a Terezka Pajdlovy a Danielka Rolincová.
Nejprve jsme našim novým „MYŠKÁM“ ukázaly klubovnu, rozdaly přihlášky a propagační materiály. Jelikož bylo venku krásně, nelenily jsme v klubovně a šly si ven zahrát pár her. Začaly jsme seznamovací hrou „pavučina“( stojí se v kroužku a každý řekne své jméno a činnost kterou nejraděj dělá např.: Ahoj, já jsem Terezka, a ráda cvičím. Pak začne vedoucí, držící provázek, „Provázek házím Káji, která ráda čte, a tak to jde dál…potom se vytvoří nádherná pavučina).Pak jsme si zahrály ještě „vyvolávku“.
Nakonec jsme zazpívaly večerku a rozešly se.


29.9.2010 2. schůzka
Druhá schůzka světlušek se konala za velmi deštivého počasí, zde by se hodilo přirovnání „psa bys ven nevyhnal“, ale jak šlo vidět světluškám to vůbec nevadilo a před klubovnou jich postávalo přesně 14. Dneska se za námi přišli podívat i nové přírůstky, a to Tereska Anna a Anička.
Nejprve jsme si navzájem ukázaly své deníčky a vysvětlily úkoly na každou schůzku (jelikož jsou světlušky Myšky malé, a neumí ještě psát, nebo jen trošku, je zde kronika zcela zbytečná. Aby jsme se aspoň trochu připodobnily kronice, má každá Myška za úkol, vždy na každou schůzku donést nakreslený obrázek ze schůzky předešlé).
Abychom si jen pořád něco nepovídali, zahráli jsme si hru se sirkami. Nemusíte se lekat, ve hře se sirkami se neškrká. Každá holčina dostane 8 zápalek, stojí se v kruhu kolem stolu a nikdo se stolu nesmí dotýkat. Jede se dokola, po směru hodinových ručiček a každá dá na láhev (pet flaška) jednu sirku. Komu sirka spadne, tak ji bere. V této hře vyhrála Natálka,Adélka a Barunka P., kterým zbylo nejmenší počet sirek.
Pak ještě jedna tradiční hra koza, koza-cap, cap.
Nakonec u zapálené svíčky jsme si zazpívaly večerku a šly domů.6. 10. 2010 3. schůzka
Dneska jsme se sešli v počtu 10 světlušek, a 2 vedoucí. Jelikož bylo venku krásně, neváhaly jsme a zůstaly venku.
Nejprve jsme si zahrály hru klíč (nechaly jsme se inspirovat ze skautské chaty, která proběhla tento víkend), pak obíhanou, hru na družstva (běhání popředu i pozadu, kačenky, skákání po jedné i snožmo, skákání po boku,…), a ještě hry molekuly a slepou bábu.
Nakonec jsme šli do klubovny, zkontrolovali obrázky z minulé schůzky a rozdaly nakopírované papírky s textem k večerce.
Schůzku jsme jakožto tradičné ukončily večerkou a elektrikou.


13. 10. 2010 4. schůzka

Dneska jsme se sešli v počtu 10 světlušek (Marčetka, Blanička, Teresa Anna, Anička, Erička, Markétka, Terezka, Barunka, Adélka a Vendy).
Na programu jsme měli obtiskování listí na výkres. Myšky si už z domu měli donést barvy, štětec, kelímek a noviny (chválím Markétku, Terezku, Marčetku, Teresu Annu a Barunku, které si donesly úplně všechno), listí jsme nasbíraly v parku a daly jsme se do práce. Vznikly nám překrásné podzimní obrázky na které se můžete podívat v klubovně.
Nakonec jsme si zahrály trochu jiný sloní fotbal, zazpívaly večerku a šly domů.
Vygenerované za: 0.01 sekund
37,909 návštěv